Kalendorius 2024: Svarbios datos ir šventės Lietuvoje

Kasmet prasidėjus naujiems metams, svarbu žinoti, kokias datas pažymėti savo kalendoriuje. 2024 m. Lietuvos kalendorius kupinas įvairių švenčių ir ypatingų datų, kurios svarbios tiek kultūriniu, tiek istoriniu požiūriu.

Naujieji metai: sausio 1 d.

Kalendorius 2024

Naujieji metai – tai ne tik proga atšvęsti, bet ir puiki galimybė naujam gyvenimo etapui. Lietuvoje ši diena tradiciškai pradedama su šeima ar draugais, o dangus nušviečiamas fejerverkais.

Vasario 16 – Valstybės atkūrimo diena

Ši diena žymi 1918 m. vasario 16 d., kai buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Tai viena iš svarbiausių metų datų, kuri minima su iškilmingomis ceremonijomis ir renginiais visoje šalyje.

Kovo 11 – Nepriklausomybės atkūrimo diena

Minint 1990 m. kovo 11 d., kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos, ši diena taip pat yra labai svarbi. Švenčiama su koncertais, parodomis ir kitais kultūriniais renginiais.

Velykos

Velykos Lietuvoje yra viena iš labiausiai laukiamų švenčių, kuri keičiasi kasmet pagal pirmąjį pavasario pilnatį po pavasario lygiadienio. Tai šeimos susibūrimo laikas, kupinas tradicinių patiekalų ir papročių, tokio kaip margučių ridenimas.

Gegužės 1 – Tarptautinė darbo diena

Ši diena Lietuvoje pažymima kaip poilsio diena, o visame pasaulyje ji siejama su darbininkų teisių gynimu.

Birželio 24 – Joninės

Joninės, arba Rasos šventė, yra vienas iš linksmiausių metų įvykių, žymint vasaros saulėgrįžą. Šią naktį vyksta įvairūs papročiai, tokie kaip šokis aplink laužą, žolių ir gėlių vainikų pynimas.

Liepos 6 – Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

Liepos 6-oji Lietuvoje minima kaip Valstybės diena, pažymint pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą 1253 m. Ši diena švenčiama su įvairiais valstybiniais renginiais ir fejerverkais.

Rugpjūčio 15 – Žolinė

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Tai yra labai svarbi katalikų šventė, kurios metu lankomos bažnyčios ir švenčiamos mišios.

Gruodžio 24-26 – Kalėdos

Kalėdos Lietuvoje yra švenčiamos labai iškilmingai. Šis laikotarpis apima Kūčių vakarą, Kalėdų dieną ir antrąją Kalėdų dieną, kurios praleidžiamos su artimiausiais, mėgaujantis tradiciniais patiekalais ir dalyvaujant mišiose.

Apibendrinant, 2024 m. Lietuvos kalendorius siūlo daugybę proga pasimėgauti šalies kultūra ir tradicijomis. Tai puiki proga susipažinti su Lietuvos istorija ir pamatyti, kaip šiuolaikiniai lietuviai išsaugo ir puoselėja savo paveldą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *