Viskas, ką reikia žinoti apie i.SAF sistemą Lietuvoje

Nuo 2016 metų spalio mėnesio visos Lietuvoje PVM mokėtojais registruotos įmonės privalo kas mėnesį Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikti i.SAF ataskaitas. Šis privalomas reikalavimas įtvirtina skaitmeninio mokesčių administravimo plėtrą, siekiant efektyvesnio duomenų apsikeitimo tarp įmonių ir mokesčių institucijų.

Kas yra i.SAF?

 i.SAF

i.SAF – tai standartinis failas, skirtas pateikti PVM sąskaitų-faktūrų ir kitų panašių dokumentų duomenis. Failas pateikiamas elektroniniu formatu (XML), ir kiekviena įmonė privalo jį teikti iki einamojo mėnesio 20 dienos už praėjusį ataskaitinį laikotarpį.

Kaip veikia i.SAF sistema?

Sistema leidžia įmonėms efektyviai tvarkyti PVM sąskaitų-faktūrų duomenis, užtikrinant, kad visi reikalingi duomenys būtų pateikti laiku ir teisingai. i.SAF ataskaitos padeda mokesčių inspekcijai greitai ir efektyviai analizuoti pateiktą informaciją, taip užtikrinant skaidresnį mokesčių administravimą.

i.SAF atnaujinimai ir pakeitimai

Naujausi i.SAF sistemos atnaujinimai leidžia dar lengviau integruoti įvairias apskaitos sistemas, užtikrinant, kad įmonės galėtų lengvai ir be klaidų pateikti reikalingus duomenis. Be to, sistema nuolat tobulinama atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus ir technologines pažangas.

i.SAF nauda įmonėms

i.SAF sistema ne tik supaprastina mokesčių ataskaitų teikimą, bet ir mažina klaidų tikimybę, kadangi visa informacija yra tikrinama prieš pateikiant ją VMI. Taip pat, dėl automatizacijos, įmonės gali sutaupyti laiko ir išteklių, kurie anksčiau buvo skirti rankiniam duomenų tvarkymui.

Kaip pradėti naudoti i.SAF?

Norint pradėti naudoti i.SAF sistemą, įmonėms reikia užtikrinti, kad jų apskaitos sistema galėtų generuoti atitinkamus XML failus. Įmonės taip pat privalo turėti galiojantį skaitmeninį sertifikatą, kuris reikalingas duomenų teikimui per VMI elektronines paslaugas.

i.SAF sistemos plėtra ir ateitis

Lietuvos vyriausybė ir toliau investuoja į mokesčių administravimo skaitmeninimą, o i.SAF sistema yra vienas iš pagrindinių šios strategijos elementų. Planuojama, kad sistema toliau bus tobulinama, siekiant dar labiau supaprastinti mokesčių administravimo procesus ir skatinti skaidrumą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *