Automobilio lizingas: ką reikia žinoti renkantis finansavimo būdą?

Įvadas

Automobilio įsigijimas dažnai susijęs su didelėmis finansinėmis išlaidomis, todėl lizingas gali būti patrauklus pasirinkimas tiek privatiems asmenims, tiek verslui. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra automobilio lizingo ypatumai, kokios teisinės nuostatos reglamentuoja šią veiklą Lietuvoje, ir kaip išsirinkti geriausią lizingo pasiūlymą.

Automobilio lizingas

Lizingo samprata

Lizingas – tai finansinis sutarties būdas, kai lizingo davėjas (dažniausiai bankas ar finansų įstaiga) perka automobilį ir perduoda jį lizingo gavėjo naudojimui tam tikram laikotarpiui. Lizingo sutartyje nustatomas mėnesinis mokėjimas, kurį sudaro kapitalo grąžinimo ir palūkanų dalys.

Lizingo tipai

Yra du pagrindiniai lizingo tipai:

  • Finansinis lizingas – lizingo gavėjas palaipsniui įsigyja automobilio nuosavybę, mokėdamas mėnesinius įnašus. Baigus lizingo sutartį, automobilis tampa lizingo gavėjo nuosavybe.
  • Operacinis lizingas – panašus į automobilio nuomą, kur lizingo pabaigoje automobilis grąžinamas lizingo davėjui. Tai dažnai pasirenkama dėl mažesnių mėnesinių įmokų ir galimybės reguliariai keisti automobilius.

Ką vertėtų žinoti renkantis lizingą?

Rinkdamiesi automobilio lizingą, svarbu atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių:

  • Palūkanų norma – įvertinkite, kokia palūkanų norma taikoma jūsų lizingo sutartyje, nes ji gali ženkliai įtakoti bendrą sumokamą kainą.
  • Sutarties trukmė – ilgesnė sutarties trukmė reiškia mažesnes mėnesines įmokas, bet didesnes bendras palūkanas.
  • Pradinis įnašas – didesnis pradinis įnašas gali sumažinti mėnesines įmokas ir palūkanų sumą.
  • Bausmės už ankstyvą sutarties nutraukimą – supraskite, kokios bausmės gali būti taikomos, jei nuspręstumėte anksčiau laiko nutraukti sutartį.

Lizingo sutarties pavyzdys

Čia pateikiame pavyzdinę lizingo sutartį, kuri apima visus svarbius elementus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:


Sutarties šalis 1: Lizingo davėjas
Sutarties šalis 2: Lizingo gavėjas
Automobilis: Markė, modelis, metai
Mėnesinė įmoka: XX EUR
Palūkanų norma: XX%
Pradinis įnašas: XX EUR
Sutarties trukmė: XX mėnesiai

Lizingo įstatymai Lietuvoje

Lietuvoje lizingo veiklą reglamentuoja keletas svarbių įstatymų ir nuostatų. Vartojimo kredito įstatymas, Lizingo įstatymas bei kitos teisinės aktų leidžia užtikrinti, kad lizingo sutartys būtų skaidrios ir teisingos abiem šalims.

Apskritai

Lizingas yra populiarus finansavimo būdas, suteikiantis galimybę įsigyti automobilį be didelio vienkartinio išlaidų. Tačiau, kaip ir bet kuriame finansiniame įsipareigojime, svarbu išsamiai išnagrinėti visas sutarties sąlygas ir pasirinkti patikimą lizingo davėją.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *